Izrael Wycieczka

  • Prawdziwe doświadzczenia

    Wszystkie najważniejsze miejsca działalności Jezusa.

  • Opieka przewodnika

    Z przewodnikiem nic Ci nie umknie.

  • Lokalna kuchnia

    Zasmakuj lokalnych przysmaków, owoców, warzyw i przypraw...

Izrael

8 dni

Od 2000 zł

Ubezpiecznie

Terminy

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Uwagi!

Najważniejsze miejsca:

Jerozolima (Góra Oliwna – Via Dolorosa – Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego – Ściana Płaczu – Wzgórze Świątynne – Ain Karem) – Betlejem (Pola Pasterzy – Bazylika Narodzenia – Grota Mleczna) – Hajfa – Góra Karmel – Góra Tabor – Nazaret – Kana Galilejska – Kafarnaum – Tabgha – Góra Błogosławieństw – Jerycho – Jordan – Morze Martwe

Zarezerwuj swój wyjazd!

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot do Tell Avivu. Po przylocie do Izraela i formalnościach lotniskowych transfer do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg .

Dzień 2

Śniadanie. Wyjazd do sanktuarium na Polu Pasterzy. Przejazd do jednego z chrześcijańskich sklepów w Betlejem na zakupy dewocjonaliów. Przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego i groty, w której narodził się Zbawiciel. Nawiedzenie kościoła św. Katarzyny, w której co roku odbywa się msza św. Pasterska. Spacer do Sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej nazywanej Grotą Mleczną. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na najwyższy jej punkt, czyli Górę Oliwną. Wizyta w Kościele Ojcze Nasz (Pater Noster), w którym znajdują się liczne tablice z Modlitwą Pańską. Spacer drogą procesji Niedzieli Palmowej, nawiedzenie Kościoła Pan Zapłakał (Dominus Flevit). Spacer do Bazyliki Narodów w Ogrodzie Oliwnym. Przejście ulicami Dzielnicy Żydowskiej starego miasta do najważniejszego miejsca judaizmu: Ściany Płaczu. Czas wolny na zakupy. Przejście na Górę Syjon do Kościoła Zaśnięcia N. M. P. Spacer do Wieczernika i Grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem i przejazd na północ Izraela do miasta Hajfa położonego nad Morzem Śródziemnym. Nawiedzenie Sanktuarium Stella Maris na górze Karmel, gdzie znajduje się grota św. Eliasza. Kościołem opiekują się na Ojcowie karmelici. Przejazd przez Hajfę obok przepięknych ogrodów Bahaitów w kierunku sanktuarium Pierwszego Cudu Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej. Możliwość odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich. Przejazd do Nazaretu. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Anielskiego i warsztatu św. Józefa. Zakwaterowanie w hotelu w Nazarecie/Tyberiadzie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd w okolice Jeziora Galilejskiego. Sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd do sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Ryb (Tabga). Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Sanktuarium Prymatu św. Piotra. Przejazd do sanktuarium Domu św. Piotra w Kafarnaum. Czas na obiad w jednej z restauracji, gdzie serwuje się rybę św. Piotra. Przejazd do Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Wyjazd w kierunku hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Betanii gdzie mieszkał św. Łazarz wraz z siostrami i wizyta w kościele. Przejazd przez pustynię Judzką do najstarszego miasta świata: Jerycha. Wizyta pod Górą Kuszenia i Sykomorą Zacheusza. Możliwość spróbowania najlepszych owoców regionu i zakup lokalnych przypraw. Przejazd nad Rzekę Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych. Przejazd nad Morze Martwe na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Wizyta w Kościele św. Anny: miejscu narodzin Maryi. Przejście do Kaplicy Biczowania Pana Jezusa. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, która poprowadzi nas przez uliczki Starego Miasta do Bazyliki Męki Pańskiej, w której znajdują się cztery ostatnie stacje. Nawiedzenie Grobu Pańskiego i Golgoty. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd do nowej części Jerozolimy obok Parlamentu Izraela: Knesetu. Następnie przejazd do Ein Karim. Wizyta w Kościele Narodzin Jana Chrzciciela oraz w kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa paszportowa bagażowa. Wylot do Polski.

Tak było ostatnio... 📸

Często zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zarezerwuj swój wyjazd!