Pielgrzymka do Meksyku

19-28.01.2024

Najważniejsze miejsca:

Mexico City – Zocalo – Katedra – Templo Mayor – Deptak Madero – Pałac Sztuk Pięknych – Xochimilco – Teotihuacan (Świątynia Pierzastego Węża, Piramida Słońca, Księżyca) – Hacjenda produkująca pulque – CHOLULA (piramida) – Tonatzintla (barokowy kościółek) – PUEBLA (Zocalo, słodka uliczka, trag rzemiosła) – Cacahuamilpa (jaskinie) – TAXCO (centrum, kościół Santa Prisca, Zocalo) – ACAPULCO – VISTA HERMOSA – Bazylika Najświętszej Maryji Panny z Gwadelupe.

Plan wyjazdu

Dzień 1
Przylot do Meksyku wieczorem. Zakwaterowanie w Hotel Royal Reforma. Kolacja.

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie Mexico City: Zocalo – Katedra, Templo Mayor – najważniejsza świątynia aztecka (z zewnątrz), spacer Deptak Madero, Pałac Sztuk Pięknych. Przejazd do Xochimilco – godzinny rejs łodziami z obiadem. Powrót do hotelu.

Dzień 3
Śniadanie. Wyprawa do Teotihuacan – odwiedzenie Świątyni Pierzastego Węża, Piramidy Słońca, Księżyca. Przejazd wśród pól agawy typu maguey do byłej hacjendy produkującej pulque. Zapoznanie z produkcją trunku, degustacja i obiad w lokalnej restauracji. Powrót do stolicy.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Puebli. Po drodze wizyta w Choluli – wejście na piramidę oraz wizyta w barokowym kościółku Tonantizntla. Spacer po centrum Puebli – Zocalo, słodka uliczka, trag rzemiosła. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Możliwość zakwaterowania w Hotel Colonial lub San Pedro.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa i wizyta w nich. Następnie dojazd do Taxco – po drodze zwiedzanie warsztatu ze srebrem, zapoznanie z produkcją i degustacja lokalnego drinka Berta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w Hotel Monte Taxco.

Dzień 6
Śniadanie. Zwiedzanie Taxco – centrum, kościół Santa Prisca, Zocalo. Przejazd do Acapulco i zakwaterowanie w hotelu. Oferowany pakiet All inclusive (3 posiłki + napoje cały dzień) w Hotel Smart Hotsson.

Dzień 7
Wypoczynek w Acapulco w formie All Inclusive.

Dzień 8
Śniadanie. Wyjazd na obiad do Hacjendy. Powrót do Mexico City i zakwaterowanie w Hotel Royal Reforma.

Dzień 9
Śniadanie. Wizyta w Bazylice Najświętszej Maryji Panny z Gwadelupe. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko, odprawa i wieczorny wylot do Polski.

Dzień 10
Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Informacje dodatkowe

Wyjazd organizowany przy współpracy z Matimpex Travel w Poznaniu na podstawie umowy agencyjnej. Umowa agencyjna zawarta jest z biurem podróży Matimpex Travel Janusz Śmigielski, z siedzibą 61-369 Poznań ul. Wągrowska 2, tel. 61 853 10 74, wpis do rejestru organizatorów turystki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie usług turystycznych  nr 0026k (Rejster prowadzony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego).

Tak było ostatnio... 📸

Trasa

Meksyk
10 dni
od 4200 PLN