#PIELGRZYMKA_DO_ZIEMI_ŚWIĘTEJ

Najświeższe informacje dla pielgrzymów do Ziemi Świętej

Zapraszamy!

Teraz możesz zwiedzić Izrael bez kolejek do Grobu Pańskiego czy Groty Narodzenia. Bądź pierwszy i przeżyj to czego od dawna żaden Pielgrzym czy Turysta nie mógł w tym kraju doświadczyć!

Czytaj dalej

Izrael otwarty dla turystów!

Z przyjemnością dzielimy się z Wami aktualizacjami dotyczącymi zasad wprowadzenia ponownie turystyki przyjazdowej do Izraela, która będzie dostępna dla osób indywidualnych i grup od 1 listopada 2021 r.

Wjazd do Izraela będzie dozwolony ze wszystkich krajów na całym świecie.
Wjazd możliwy jest tylko przez lotnisko Ben Guriona, granice lądowe z Egiptem i Izraelem otwarte tylko na wyjazd.

Każdy turysta wjeżdżający do Izraela jest zobowiązany do wykonania testu PCR na max. 72 godziny przed przylotem.
Na lotnisku, po wylądowaniu każdy zobowiązany jest do wykonania testu PCR i powinien pozostać w tymczasowej izolacji do czasu otrzymania negatywnego wyniku testu lub przez 24 godziny (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Izolacja jest dozwolona w hotelu (nie wolno opuszczać hotelu do czasu uzyskania wyniku PCR).
Wjazd cudzoziemców do Izraela podlega obowiązkowi przedstawienia ubezpieczenia zdrowotnego (w tym części dotyczącej COVID-19).
WSZYSTKIE kraje czerwone nie mają wstępu.

Turystom nie wolno wjeżdżać do Izraela, jeśli w ciągu 14 dni przed wjazdem do Izraela byli w jakimkolwiek kraju znajdującym się na czerwonej liście.
Każda narodowość, która potrzebuje wizy przed przyjazdem do Izraela, JUŻ może złożyć wniosek o wizę za pośrednictwem Izraelskiego Urzędu Imigracyjnego i Ludnościowego.

Szczepionki zatwierdzone przez Izrael to:

  • Moderna,
  • Pfizer,
  • Johnson & Johnson-Janssen,
  • AstraZeneca,
  • Covishield,
  • Sinopharm,
  • Sinovac
  • Sputnik (z testem serologicznym na lotnisku).

Turyści indywidualni muszą przedstawić zaświadczenie o szczepieniu, które z kolei musi być ważne mniej niż 6 miesięcy od podania drugiej dawki.
Jeśli według świadectwa szczepienia druga dawka została podana więcej niż sześć miesięcy przed powrotem z Izraela, WYMAGANA jest trzecia dawka.

Test PCR, który zostanie wykonany na lotnisku w Izraelu (koszt: ok. 25$) powinien być opłacony online przez klienta za pośrednictwem tego linku: https://www.iaa.gov.il/en/airports/ben-gurion/test-go
Nie później niż 48 godzin przed godziną odlotu każdy turysta musi wypełnić deklarację/prośbę o „wjazd” do Izraela, którą można znaleźć za pośrednictwem następującego linku https://www.gov.il/…/request-entry-to-israel-covid19
Dozwolony jest również wjazd ozdrowieńców, którzy chorowali nie dawniej niż 6 miesięcy temu oraz ozdrowieńców z 1 dawką szczepienia, również przyjętą nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą opuszczenia Izraela.
Każda osoba, nieposiadająca izraelskiego zaświadczenia o szczepieniu, będzie również zobowiązania do wykonania testu PCR na 72 godziny przed opuszczeniem Izraela.
Zapraszamy!

Teraz możesz zwiedzić Izrael bez kolejek do Grobu Pańskiego czy Groty Narodzenia. Bądź pierwszy i przeżyj to czego od dawna żaden Pielgrzym

Napisz do nas

Ekspert odpowie na Twoje pytania tak szybko jak to tylko możliwe