Program:

Jerozolima to najświętsze miasto trzech najważniejszych religii świata – Chrześcijaństwa, Islamu i Judaizmu. To też jedno z najbardziej fascynujących miast na świecie, gdzie funkcjonują obok siebie przedstawiciele różnych wyznań i narodów, tworząc prawdziwy kulturowy tygiel! Warto przyjechać tu w poszukiwaniu początków wielkich religii, aby posłuchać wielojęzycznego gwaru na uliczkach sprzed tysięcy lat, poczuć wyjątkową atmosferę i skosztować lokalnej kuchni. Mówi się, że to miasto, którego nie wystarczy zobaczyć – trzeba go doświadczyć! A przy okazji warto zajrzeć do nadmorskiego Tel Awiwu i wykąpać się w najbardziej słonym morzu świata!

  • DZIEŃ 1:
Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Tel Awiwu. Transfer do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  • DZIEŃ 2:
Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Jerozolimy - w programie m.in.: Góra Oliwna, z której roztacza się wspaniały widok na Stare Miasto i Wzgórze Świątynne wraz ze złotą Kopułą na Skale; kościół Pater Noster, gdzie znajdują się tabliczki z modlitwą Ojcze Nasz wypisaną w kilkunastu językach; zbudowany pośrodku cmentarza kościół Dominus Flevit w kształcie łzy; zejście do Ogrodu Getsemani, gdzie rosną drzewa oliwne pamiętające czasy Chrystusa Przejście przez Bramę Gnojną i spacer przez stare miasto, aż do Zachodniego Muru, popularnie nazywanego Ścianą Płaczu – jedynej pozostałości po Drugiej Świątyni Jerozolimskiej, najświętszego miejsca Judaizmu, spacer po krętych uliczkach dzielnicy żydowskiej Łącząca dzielnicę chrześcijańską z muzułmańską Via Dolorosa, po której, zgodnie z tradycją, prowadzono Chrystusa na ukrzyżowanie oraz Bazylika Grobu Pańskiego, w której mieści się Grób Jezusa Dzielnica arabska wraz z tradycyjnym sukiem pełnym kramów z pamiątkam Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
  • DZIEŃ 3:
Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Jerozolimy - w programie m.in.: Brama Syjonu – jedna z ośmiu bram, którymi można się dostać w obręb murów starego miasta oraz Grób Dawida na Górze Syjon Jeśli czas pozwoli, zwiedzanie nowej Jerozolimy – spacer przez Bulwar Ben Yehuda albo przez teren Instytutu Yad Vashem Po południu powrót do Betlejem i zwiedzanie miasta: Bazylika Narodzenia Pańskiego, uznawana za jeden z najstarszych kościołów na świecie, w którym mieści się Grota Narodzenia, w której miał urodzić się Jezus Chrystus Kościół Groty Mlecznej, zbudowany w miejscu, w którym Święta Rodzina znalazła schronienie podczas ucieczki przed Herodem Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
  • DZIEŃ 4:
Po śniadaniu przejazd przez pustynię Judzką nad Morze Martwe najniżej położony i najbardziej zasolony akwen na świecie. Czas wolny na kąpiel w morzu i okłady z leczniczego błota. Po drodze zobaczymy najstarsze miasto świata : Jerycho gdzie będzie możliwość skosztowania najlepszych owoców regionu. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
  • DZIEŃ 5:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Tel Awiwu. W programie: Dzielnica Neve Tzedek, w której narodził się Tel Awiw Przejazd przez Bulwar Rothschilda – najważniejsza ulica w mieście z zabytkowymi kamienicami i nowoczesnymi wieżowcami, centrum kulturalne i biznesowe Jaffy i Tel Awiwu Punkt widokowy z piękną panoramą starej Jaffy, jednego z najstarszych miast portowych na świecie, które obecnie stało się dzielnicą Tel Awiwu Krótki czas wolny na plaży nad Morzem Śródziemnym. Przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

Cena

1600PLN + 330$


Uwagi:

– Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 20 kg.
– Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
– Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.