Program:

 • 1 Dzień
Spotkanie na lotnisku. Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu. Przylot do Izraela a następnie przejazd do BETLEJEM, miasta narodzenia Dzieciątka Jezus. Przejazd na Pole Pasterzy. Nawiedzenie niezwykłego kościoła, zbudowanego na miejscu, na którym spali pasterze, kiedy przyszedł do nich anioł, ogłosić dobrą nowinę. Przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego – jednego z najważniejszych miejsc w Ziemi Świętej, kościoła działającego nieprzerwanie od IV wieku, najdłużej na świecie, modlitwa w Grocie Narodzenia. Spacer po uliczkach i centrum Betlejem do Sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej (Grota Mleczna) – to tu wg tradycji Maria i Józef zatrzymali się podczas ucieczki do Egiptu, by nakarmić Dzieciątko, przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 • 2 Dzień
Śniadanie. Przejazd do JEROZOLIMY na Górę Oliwną, skąd rozpościera się przepiękny widok na Stare Miasto Jerozolimy. Nawiedzenie Kościoła Pater Noster, gdzie Pan nauczył Apostołów modlitwy Ojcze Nasz. Obecnie znajduje się tu Klasztor Sióstr Karmelitanek, a w ogrodzie klasztornym, pachnącym oszałamiająco żywicą cyprysów, można odszukać na jednej ze 140 tablic z językami z całego świata, tej samej modlitwy we własnej ojczystej mowie. Spacer drogą Niedzieli Palmowej do niezwykłego kościoła w kształcie łzy - Dominus Flevit (Pan Zapłakał), gdzie Jezus w drodze do Jerozolimy spojrzał na miasto i zapłakał nad losem narodu wybranego. Droga niedzieli palmowej poprowadzi nas do Bazyliki Narodów w Ogrodzie Getsemani – gdzie Jezus pocił się krwią a Judasz zdradził go pocałunkiem. Przejazd na Górę Syjon do Wieczernika i Grobu Króla Dawida. Spacer do Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 • 3 Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd w kierunku Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych ruin akweduktów które stanowiły cześć miasta zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Krótki spacer po plaży a następnie przejazd do miasta Hajfa. Przejazd przez miasto na górę Karmel skąd rozpościera się przepiękny widok na Ogrody Bahaitów. Przejazd do Nazaretu, gdzie zobaczymy Bazylikę Zwiastowania i Grotę, w której Anioł Gabriel oznajmił Marii, iż zostanie matką zbawiciela. Przejazd do Kany Galilejskiej. Wizyta w Kościele Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Dla chętnych małżeństw możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie na obiadokolacje i nocleg.
 • 4 Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw na mszę św. Następnie przejazd do sanktuarium rozmnożenia Chleba i Ryb nad Jeziorem Galilejskim. Spacer do sanktuarium Kościoła Prymatu św. Piotra. Przejazd do sanktuarium Domu św. Piotra w mieście Kafarnaum. Przejazd do portu nad Jeziorem Galilejskim skąd czeka nas rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na obiad, gdzie podadzą nam „Rybę św. Piotra” danie z jakiego słyną restauracje w rejonie jeziora galilejskiego. Wyjazd w kierunku granicy Izraelsko Jordańskiej. Przejecie granicy a następnie przejazd do hotelu w stolicy Jordanii do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
 • 5 Dzień
Śniadanie, wyjazd w kierunku Zaginionego miasta Petra. Droga zajmie nam około 4 godzin by przejechać do słynnego Źródła Mojżesza jakie otrzymał od Pana, gdy szedł do Ziemi Obiecanej. Przejazd na parking, gdzie zostawiając autokar udamy się na spacer około 2 km. do zaginionego miasta Petra. Zwiedzanie zajmie nam około 4 godzin. Następnie wrócimy do autokaru i udamy się w drogę powrotną na obiadokolacje i nocleg w Amman.
 • 6 Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w Ammanie. City Tour po Ammanie. Zobaczymy m.in. Starówkę tego miasta jak i też będziemy mieli możliwość zrobić kilka pamiątkowych zdjęć z tarasów widokowych, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na stolicę Królestwa Jordanii. Przejazd do miasta Madaba, gdzie znajduje się Kościół św. Jerzego, w którym mieści się Bizantyjska Mozaika Mapy Ziemi Świętej z VI w. Ukazuje ona szlaki pielgrzymów z okresu IV, V i VI wieku n.e. Przejazd do Sanktuarium Góry Nebo, gdzie mieści się ostatnie miejsce życia Mojżesza, gdzie ujrzał on Ziemię Obiecaną, Przejazd w kierunku granicy jordańsko – izraelskiej. Po przejściu granicy przejazd nad Rzekę Jordan. Przejazd do Miasta Jerycho na spotkanie z Górą Kuszenia. Następnie przejazd na relaksującą kąpiel nad Morzem Martwym. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg w Betlejem.
 • 7 Dzień
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Starego Miasta Jerozolima. Pozostawiamy autokar na parkingu a następnie udajemy się na całodniowy spacer po uliczkach i bazarach Starego Miasta Jerozolima. Przejście na Via Dolorosa – drogę, którą kroczył Jezus obarczony ciężarem krzyża. Przejście do Bazyliki Grobu Bożego – najświętszego kościoła chrześcijan, gdzie znajduje się miejsce ukrzyżowania Pana Jezusa i Grób, w którym złożono jego ciało, aż do momentu zmartwychwstania. Po zakończeniu drogi krzyżowej i zwiedzeniu Bazyliki czas wolny na straganach Starego Miasta, gdzie można zakupić wiele pamiątek i poczuć atmosferę miasta. Spacer przez dzielnice Żydowską pod miejsce modlitwy Żydów - Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.
 • 8 Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odprawa paszportowa a następnie przelot do Polski.

Daty:
Kontakt

Cena

2000PLN + 750$

Cena zawiera:

 • Bilet lotniczy
 • Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela
 • 7 noclegów – hotel 3*** w pok. 2os. (jedynki za dopłatą – 100 USD)
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • Koszty zwiedzania wg programu
 • Przewodnik z jęz. polskim
 • Rejs po Jeziorze Galilejskim
 • Zestaw słuchawkowy tour guide.

Cena nie zawiera:

 • Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (790 zł),
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji,
 • Opłat wjazdowych do miast i parkingowych,
 • Opłat miejscowych, zwyczajowych napiwków oraz napojów do obiadów i kolacji. koszt 450 USD / os., zbierane przez pilota,

Uwagi:

 • Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 20 kg.
 • Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
 • Kolejność odwiedzanych miejsc, może ulec zmianie.