Program:

 • 1 Dzień-wtorek-26 maja 2020
Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 19:00. Odprawa bezpieczeństwa i paszportowa. Wylot do Izraela o godzinie 22:15.
 • 2 Dzień-środa-27 maja 2020
Przylot na lotnisko w Tel Aviv o godzinie 02:50. Odbiór bagażu i przejazd do hotelu w Betlejem. Śniadanie o godzinie 09:00. Przejazd na mszę św. do sanktuarium na Polu Pasterzy. Następnie przejazd na zwiedzenie Warowni Króla Heroda „Herodion”. Powrót do Betlejem na zakupy pamiątek w jednym ze sklepów prowadzonych przez rodzinę chrześcijańską. Następnie nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 • 3 Dzień-czwartek-28 maja 2020
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną do kościoła w Bet Fage. Przejazd na taras widokowy na Górze Oliwnej skąd rozpościera się widok na Stare Miasto Jerozolima. Spacer drogą niedzieli palmowej do Kościoła Dominus Flevit na mszę św. Spacer do Ogrodów Getsemani. Powrót do autokaru i przejazd pod bramę śmieciową którą wejdziemy na Wzgórze Świątynne na spotkanie z dwoma meczetami. Meczet Sułtana Omara jak i Meczet zwiedzimy tylko od zewnątrz. Od 2004 roku nie zwiedza się od wewnątrz. To wnętrza meczetów mogą wchodzić tylko Muzułmanie. Po zwiedzeniu Placu Świątynnego spacer uliczkami Starego Miasta na Gorę Syjon. Wizyta w Wieczerniku. Następnie spacer na zwiedzanie Jerozolimy zachodniej. Przejdziemy ulicą Jaffa na główny deptak. Czas wolny na kawę. Powrót do autokaru i powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 • 4 Dzień-piątek-29 maja 2020
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd w kierunku płonący Izraela. Wizyta nad Morzem Śródziemnym w Cezarei Nadmorskiej. Możliwość kąpieli. Następnie przejazd do miasta Hajfa. Wizyta na Górze Karmel. Zobaczymy przepiekaną panoramę miasta a następnie przejedziemy do miasta Akka na zwiedzanie miasta i ruin twierdzy krzyżowców. Przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolacje i nocleg.
 • 5 Dzień-sobota-30 maja 2020
Śniadanie. Wyjście w kierunku Bazyliki Zwiastowania na mszę św. Nawiedzenie Kaplicy Wygnania Pana z Nazaretu. Przejazd do Kany Galilejskiej. Nawiedzenie Kościoła pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd nad Jezioro Galilejskie na Rejs Łodzią. Wizyta nad Rzeką Jordan. Możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd na granice Jordańsko Izraelską. Po przekroczeniu granicy przejazd do hotelu w Ammanie stolicy królestwa Jordanii na obiadokolacje i nocleg.
 • 6 Dzień-niedziela-31 maja 2020
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Amman. Przejazd około 4 godz. Do miasta Wadi Musa, gdzie udamy się na zwiedzanie zaginionego miasta Petra. Po Zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja i nocleg.
 • 7 Dzień-poniedziałek-1 czerwca 2020
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd około 4 godzin do sanktuarium na Górze Nebo. Msza św. Następnie przejazd do miasta Madaba. Wizyta w kościele św. Jerzego, gdzie zobaczymy mozaikę z VI w. która opisuje ziemie św. z tego okresu. Przejazd na granice Jordańsko Izraelską. Przekroczenie Granicy a następnie przejazd do miasta Jerycho. Modlitwa pod Sykomorą Zacheusza. Modlitwa pod Górą Kuszenia. Przejazd do hotelu w mieście Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 • 8 Dzień-wtorek-2 czerwca 2020
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Starego Miasta Jerozolima. Pozostawiamy autokar na parkingu a następnie udajemy się na całodniowy spacer po uliczkach i bazarach Starego Miasta Jerozolima. Przejście na Via Dolorosa – drogę, którą kroczył Jezus obarczony ciężarem krzyża. Przejście do Bazyliki Grobu Bożego – najświętszego kościoła chrześcijan, gdzie znajduje się miejsce ukrzyżowania Pana Jezusa i Grób, w którym złożono jego ciało, aż do momentu zmartwychwstania. Msza św. Po zakończeniu drogi krzyżowej i zwiedzeniu Bazyliki czas wolny na straganach Starego Miasta, gdzie można zakupić wiele pamiątek i poczuć atmosferę miasta. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 • 9 Dzień-środa-3 czerwca 2020
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pustyni Judzkiej. Msza św. Przejazd do Twierdzy Masada. Po zwiedzaniu przejazd do miejscowości Ein Buqerk na relaksującą kąpiel w Morzu Martwym. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolacje i nocleg.
 • 10 dzień-czwartek-4 czerwca 2020
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu w Betlejem. Przejazd na mszę św. do Domu Pokoju w Betlejem. Następnie przejazd do ruin miasta Abu Gosh, gdzie znajduje się kościół krzyżowców. To nazwa nadana katolickiemu budynkowi religijnemu który w czasach krzyżowców należał do Rycerzy Szpitalników, a dziś jest częścią klasztoru benedyktynów w Abu Ghosh. Kościół znajduje się w miejscu, które interpretowano jako Emaus. Kościół krzyżowców był prawdopodobnie kościołem bizantyjskim, a ten z kolei został zbudowany na rzymskiej fortecy. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa bezpieczeństwa i paszportowa. Wylot do Polski o godzinie 18:30. Przylot na lotnisko Chopina o godzinie 21:20.

Daty:
 • 26.05 - 4.06

Cena

975$


Uwagi:

 • Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
 • Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
 • Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.